Fotog%CC%86raf%C4%B1m_edited.jpg

HAKKIMDA

Merhaba, ben Psikolojik Danışman, Aile Danışmanı Büşra Gürkale Şenler. Bahçeşehir Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 2019 yılında mezun oldum. 

Bursa’da özel bir lisede okul psikolojik danışmanı ve rehber öğretmen olarak iş hayatıma başladım. Fakat üniversite süreci boyunca çeşitli stajlarla kendimi geliştirme imkanı yarattım. Lisansın ilk yılından itibaren köklü özel okullarda tüm kademelerde (Doğa Koleji, Uğur Okulları) rehber öğretmen/psikolojik danışman yardımcısı olarak rehberlik servisi ve psikolojik danışma süreçlerinde gözlemci ve etkin katılım ile destek olma; Doğuş Otomotiv Genel Müdürlük İnsan Kaynaklarında işe alım süreçlerine destek olarak; Bursa Nilüfer Belediyesi Bizim Ev bünyesinde engelli bireylerle atölye çalışmaları gibi çeşitli kurumlarda gönüllü ve zorunlu stajlarım ile gelişmeye devam ettim. 

Yine lisans eğitimim sırasında alanda yetkin pek çok akademisyenden ders alma fırsatım oldu; sevgili Dr. Nevin Dölek ile Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Evlilik ve Çift Terapisi, Krize Müdahale ve Travma, Kariyer Danışmanlığı dersleri gibi. 

Eğitim ve seminerlerle kendimi geliştirmeye halen devam etmekteyim. Bunların başında 2019 yılında başladığım ve şu an halen devam etmekte olduğum İstanbul Psikodrama Enstitüsü bünyesinde Psikodrama Grup Terapisi eğitimi gelmektedir. 2020 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Aile Danışmanlığı programıyla da Aile Danışmanı ünvanımı almış bulunmaktayım.

Şu an ise, Mavi Ağaç Psikoloji bünyesinde psikolojik danışman ve aile danışmanı olarak görev almaktayım.
KATILDIĞIM EĞİTİM VE PROJELER


İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ,  (2019 -HALEN)

·Psikodrama Grup Terapisi


YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ,  (2020)

· Aile Danışmanlığı

FİLİAL TERAPİ-EBEVEYN ÇOCUK İLİŞKİSİ, (2020)

· Ebeveyn-çocuk ilişkisini etkin kılmak için ebeveynlere uygulanan psikoeğitim programıdır. Çocuk Odaklı Oyun Terapisinin ailelere uyarlanmış halidir. 


OTOJENİK GEVŞEME TERAPİSİ EĞİTİMİ, (2020)

· Kendi kendine gevşeme ve gelişebilme amacıyla; beden algısını güçlendirme, korkuyu azaltma, özgüveni güçlendirme, bağımlılık ve şiddet eğilimine karşı koruma, kişisel becerilerini geliştirme ve sosyalleştirme gibi hedefleri vardır.


PSİKOLOJİK İLK YARDIM, (2020)

· Büyük felaket ve afetler gibi ani stres yaratan her türlü travma sonrası uygulanan ve uzun süreli travmatik stres problemlerini önleyen teknik


PSIKODRAMAYA GİRİŞ, (2017)

· 42 saat/ 1. ModülUYGULAYICISI OLDUĞUM TESTLER


MOXO DİKKAT PERFORMANS TESTİ, (2020)

· Dikkat, zamanlama, dürtüsellik ve hiperaktivite performansını ölçen, uzmanlar tarafından uygulanan, görüş ve duygu içermeyen, online bir testtir.


PROJEKTİF TESTLER, (2020)

· Çocuk Algı Testi (CAT) ve Luisa Düss Öykü Testi


ATTENTIONER DEHB, (2020)

· 7-18 yaş grubundaki çocukların dikkatlerini daha iyileştirmek, günlük hayatta karşılarına çıkan görsel veya işitsel uyaranlara rağmen dikkatlerini sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir programdır.


CHARACTER-IX KİŞİLİK ENVANTERİ , (2019)

· Bireylerin kişilik özelliklerini, yetkinliklerini, imkan ve potansiyellerini nasıl ve ne şekilde

kullandıklarını, motivasyon ve stres kaynaklarını gösteren analitik raporlama sistemi


ÇOCUK RESİMLERİNİN PSİKOPEDAGOJİK ANALİZİ VE ÇOCUK TESTLERİ (2018)

· Gessel Gelişim Testi, Goodenough Harris Bir insan Çiz Testi, Draw a Person, Koppitz İnsan Çiz Testi, Aile Çiz Testi, Ağaç Testi, Bahçe Testi, Catell 2A Zeka Testi, Peabody Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Çocuklar İçin Depresyon Ölçeği/ Anksiyete Ölçeği/ DEHB Ölçeği/Sosyal Fobi Ölçeği